Adaptační kurz 6. ročníku

Žáci 6. ročníku společně se svou novou třídní učitelkou absolvovali 8. a 9. září dvoudenní adaptační kurz, který jsme pojali formou ,,přežití“. Cílem adapťáku bylo se navzájem lépe poznat a přivítat mezi sebe nové dva spolužáky z Unčína.

První den jsme se všichni sešli ve škole, rozdělili do skupin a vypravili se hledat poklad. Každá skupina si vysoutěžila malou nápovědu k pokladu, ale bez spolupráce celé třídy by byla mapa, klíč a otvírák k ničemu. Mapa nás vedla z Koníkova se zastávkou u Ptačí studánky, památníku U Broučků a Posledního vlka až do Lísku, kde byl ukrytý žlutý poklad. K obědu náš čekala velká porce špaget a čokoláda na doplnění energie - která byla opravdu za odměnu.

Celý den děti soutěžily o suroviny, které potřebovaly k přípravě kotlíkového guláše. Jako první je čekala cesta do Ameriky, kam přes rozbouřený oceán a silné větry musely pro brambory. Dalším úkolem bylo na jednoho člena týmu obléknout co nejvíce vrstev oblečení, což mělo připomenout cibuli. Koření a salám si děti zasloužily, když po lžičkách naplnily celý hrníček vodou. A pak hurá do práce. Kluci se postarali o rozdělání ohně a holky se pustily do krájení ingrediencí, samozřejmě vše pod bystrým dohledem.

Výsledkem a odměnou pro všechny byly boule za ušima a prázdné talíře. Než jsme zalezli do spacáků, vypravili jsme se na stezku odvahy, kde mnozí překonali svůj strach ze tmy. Posledním neplánovaným oříškem bylo noční ,,řezání dřeva“….pro mnohé z nás silný zážitek aneb kdo dřív usne, ten vyhraje.

Druhý den dopoledne nás čekal program v lanovém centru u Domanína, na který se všichni těšili. Prověřil naši zdatnost a strach z výšek. Děti si vyzkoušely i lukostřelbu. Unavení, ale spokojení jsme se v plném počtu vrátili domů.

Radka Vášová, třídní učitelka 6. třídy