Žáci Základní školy Jimramov obhájili 2. místo v krajském kole soutěže Cihla k cihle

Žáci Základní školy Jimramov obhájili 2. místo v krajském kole soutěže Cihla k cihle

Dne 6. 10. 2022 se zúčastnili žáci 8. ročníku ZŠ Jimramov Veronika Doleželová a Nikola Petrásová krajského kola soutěže Cihla k cihle a mezi 17. družstvy obsadili 2. místo. Pátý ročník soutěže pořádal Kraj Vysočina ve spolupráci se středními školami zaměřenými na stavebnictví za podpory stavebních firem. Cílem soutěže je rozšíření praktických znalostí představivosti a zručnosti žáků.  

Žáci naší školy dostali od kraje Vysočina k dispozici stavebnici Teifoc, to je zmenšenina stavebních materiálů jako jsou cihly, překlady, okna, dveře. Z této stavebnice minulý školní rok zkoušeli stavět své domy. Stavebnice má rozvíjet jejich konstrukční představivost, pečlivost vypracování stavby, dodržení zadání, trpělivost.  Nejlepší skupiny z loňského roku se zúčastnily v září školního kola, které bylo koncem září na ZŠ vyhodnoceno.

Letošní ročník krajského kola soutěže se uskutečnil na Zemědělské akademii v Humpolci a sešlo se 17 dvojic z celého kraje Vysočina. Soutěžící měli za tři a půl hodiny postavit libovolnou stavbu, která se skládá z jednoho kvádru a jedné krychle.  Hodnotila se originalita návrhu, dodržení technických podmínek, preciznost vypracování a také správná orientace stavby.

Stavby hodnotila komise složená se zástupců Stavebních škol kraje, zástupců Kraje Vysočina a zástupce firmy PKS, která se podílela na organizaci soutěže.

Družstvo z Jimramova postavilo patrový dům. Stavba byla vyhodnocena jako druhá nejlepší.

Blahopřejeme oběma žákům k úspěchu a věříme, že svoji zručnost a nápaditost v životě dobře využijí.

Antonín Bradáč

Moc děkujeme p. Bradáčovi za práci se žáky se stavebnicí a přípravou na soutěž. Vedení školy.