Krajské finále fotbalového turnaje FAČR v Jihlavě - 2.místo

Fotbalový turnaj v Jihlavě 10+1

   Sešli jsme se 31.10. brzy ráno na autobusové zastávce, kam pro nás přijel mikrobus.  Všichni jsme měli dobrou náladu a cesta rychle utíkala. Po příjezdu do Jihlavy nám oznámili, že tým ZŠ Kamenice nad Lipou odstoupila z turnaje, a tak budeme hrát 2x25 minut. První zápas se nám moc nedařilo. Narazili jsme hned na nejsilnějšího soupeře ZŠ Humpolec, se kterým jsme prohráli 5:1. Jediný hráč, který se prosadil z naší školy byl Ondřej Borovský. Po zápase nás čekala pauza na svačinu. V kabině se naše dobrá nálada rázem přeměnila na velice smutnou. Přemýšleli jsme, co bychom mohli změnit, ale nic nás nenapadlo, a tak nám nezbývalo nic jiného než se pokusit vyhrát alespoň ten druhý zápas. Humpolec porazil Velkou Bíteš 4:1 a tak jsme věděli, že do celostátního kola už nepostoupíme.

Do zápasu proti Velké Bíteši jsme naskočili velice dobře a hned v páté minutě vedli 1:0 po gólu Štěpána Peňáze. Ovšem o pár minut později nám utekl jeden z hráčů a srovnal na 1:1. Další gól přišel po krásné přihrávce Martina Bukáčka a nekompromisní střele Matyáše Sedláka. Druhá půlka byla z našeho pohledu velice opatrná. Velmi nás podržel brankář Matyáš Pachta, a tak jsme vyhráli 2:1.

Druhé místo v krajském kole bereme jako obrovský úspěch a také DĚKUJEME ZA CELÝ NÁŠ TÝM ZŠ JIMRAMOV za důvěru a přihlášení. Byl to pro nás veliký zážitek. Navíc jsme byli odměněni pohárem, medailemi, dvěma míči i knihou o fotbale. Cestou domů jsme se radovali a oslavovali zpěvem.

Doufáme, že pojedeme i příští rok.

Za fotbalový tým ZŠ Jimramov napsal     Martin Bukáček, Matyáš Sedlák a David Šimon, 7. ročník