Adaptační kurz 6. ročníku

Adaptační kurz žáků 6. ročníku

 

Ve dnech 7. – 8. 9. 2017 proběhl adaptační kurz žáků 6. ročníku, jehož cílem bylo upevnění kolektivu a poznání spolužáků. Po ukázce dravců žáci pracovali ve škole. Snažili se barevně vyjádřit své pocity – štěstí, smutek, vztek a libovolný pocit. Po obědě jsme se vydali pěšky do Jimramovských Pavlovic, kde probíhala podstatná část kurzu.

     Moje obavy, zda bude program pro děti zábavný, přínosný a dostatečně všechny zaujme, zmizely po příchodu na Selské stavení. Po ubytování a krátkém odpočinku jsme se pokoušeli hádat, kdo je autorem barevných pocitů. Vzhledem k tomu, že jsme večer chtěli grilovat, museli se všichni podílet na přípravě masa ke grilování. Počasí nám přálo, a tak jsme mohli zbytek odpoledne strávit venku na čerstvém vzduchu a vyplnit ho sportovními aktivitami a výšlapem k vysílači. Ve volném čase měli žáci za úkol připravit si na večerní program pohádku. Milým překvapením byly pro mě obě nacvičené pohádky. Před večerkou jsme si zahráli několik her. Myslím, že se děti dověděly o sobě spoustu věcí, které jim pomohou při pochopení kamaráda. Všechny musím pochválit za respektování večerky.

     Ráno nás čekala příprava snídaně a exkurze na rodinnou farmu Konvalinka. Překvapilo mě, jak málo dětí má představu o tom, co všechno se musí udělat, než si člověk může pochutnat na dobrém steaku. Do školy jsme se vrátili na oběd opět pěšky. Myslím, že unavení, ale spokojení.

   Pro některé byla noc strávená mimo domov premiérou, někteří si poprvé zahráli stolní tenis, hru podobnou tenisu, poprvé si museli sami připravit večeři i snídani …..  Líbilo se mi, že všichni spolupracovali a snažili se vzájemně si pomáhat.

     Děkuji panu Konvalinkovi za čas, který nám věnoval při prohlídce farmy, a paní Konvalinkové a Boháčové za občerstvení pro děti.                                                                    Sylva Totušková