Úspěch našich žáků v soutěži ve FINANČNÍ GRAMOTNOSTI a postup do krajského kola!

Soutěž FINANČNÍ GRAMOTNOST

Soutěž finanční gramotnosti je napojena na úspěšný celosvětový projekt Global Money Week – Světový týden vzdělávání o penězích a finanční gramotnosti zaměřený na děti a mládež.Ve školním kole soutěží žáci jako jednotlivci. Tři nejlepší z nich se stávají členy školního družstva, které pak soutěží týmově v okresním kole a v případně dalšího postupu i v kole krajském nebo celostátním finále.Do školního kola se na naší škole zapojili v I. kategorii (1. stupeň) žáci 4. a 5. ročníku, v II. kategorii (2. stupeň) žáci 6. – 9. ročníku.

Nejúspěšnějšími řešiteli školního kola z řad žáků 1. stupně byli: Ondřej Kalášek, Zuzana Pantůčková, Eliška Sýkorová, Ondřej Gregor a Ema Raaschová. Na druhém stupni nejvíce bodů získali: Ondřej Sadílek, Jana Zbytovská a Tadeáš Vícha.

Velký úspěch zaznamenala naše družstva v okresním kole.

Tým 1. stupně  ve složení Ondřej Gregor a Emma Raaschová v okresním kole zvítězil a postupuje do krajského kola, ve kterém pomůže i Zuzana Pantůčková, která byla v době řešení okresního kola nemocná.

Tým 2. stupně (Ondřej Sadílek, Jana Zbytovská, Tadeáš Vícha) se umístil na místě 4., což je také velice pěkný výsledek.

Všem dětem gratulujeme ke skvělému výsledku a děkujeme za vzornou reprezentaci školy. Týmu 1. stupně budeme držet palce v krajském kole.

Děkuji kolegyním L. Kutalové, S. Totuškové, J. Šafrové a R. Vášové za spolupráci při organizaci školního a okresního kola.

Miloslava Stará